ACSMU Politehnica Iasi a debutat cu o victorie in 2011 - FOTO

5 Martie 2011
2513 Vizualizari | 2 Comentarii
ACU Arad Poli Iasi

Echipa de fotbal ACSMU Politehnica Iasi a invins ACU Arad, cu scorul de 2-0 (0-0) intr-o partida din etapa 16 a Seriei a II-a, din liga secunda. Pentru ieseni au marcat Claudiu Tudor, in minutul 57, cu un sut frumos de la marginea careului si Ghiceanu, abia introdus pe teren, cu o reluare din 5 metri la o pasa a aceluiasi Claudiu Tudor. Trupa lui Adrian Falub a dominat jocul de la un capat la altul, avand o repriza secunda foarte buna. Iesenii au ratat mai multe ocazii, avand si doua bare.

Adrian Falub a inceput meciul cu ACU Arad cu urmatoarea formula: Hutan – Cretu, Panc, Muth, Siminic – Gado, Patrascu, Cl. Tudor, Florea – Herghelegiu, Lukacs. Au mai jucat Tene, Ghiceanu si Badic, in locul lui Florea, Lukacs sI Gado.

De partea cealalta, antrenorul ACU Arad, Costel Bogosel, a mizat e formula: Fl. Rusu - Bilia, Nicolau, Gligor, A. Sava - Ad. Popa, Onu, Bundea, Murineanu – Magdas, Budean.

Dupa acest succes, ACSMU Poli Iasi ocupa locul 6 in clasament, cu 24 de puncte, la 7 puncte de liderul Vointa Sibiu (inaintea acestei runde diferenta era de 9 puncte) sI la 5 puncte de ultimul loc care asigura promovarea, ocupat de CS Mioveni (29 de puncte). Pe locul 3 in clasament este Petrolul Ploiesti, cu 28 de puncte si un meci mai putin disputat. Etapa viitoare, sambata, 12 martie, ACSMU Poli va juca in deplasare pe terenul echipei FC Arges.