Barcelona s-a distrat cu Mallorca, in deplasare

27 Februarie 2011
1202 Vizualizari | 0 Comentarii
David Villa
FC Barcelona s-a impus cu autoritate la Mallorca sambata seara, scor 3-0, in cadrul etapei a 25-a a Campionatului de fotbal al Spaniei, in pofida absentei a 4 jucatori de baza din efectivul catalan. Barcelona, care s-a deplasat in Baleare fara 4 titulari - accidentatii Puyol, Valdes si Xavi si suspendatul Alves - si-a luat o frumoasa revansa fata de o echipa care a tinut-o in sah (1-1) pe Camp Nou, in tur.

Scorul a fost deschis de Messi, cu o lovitura de cap lobata (min. 38), Villa, suspect de ofsaid, a marit scorul, in minutul 57, pentru ca Pedro sa consfinteasca in minutul 66 a 22-a victorie a liderului. De altfel, cei 3 au înscris 56 din cele 76 de goluri ale Barcelonei în campionat. Alte rezultate inregistrate sambata: Sporting Gijon - Zaragoza 0-0, Atletico Madrid - Sevilla 2-2, Espanyol Barcelona - Real Sociedad 4-1.