Barcelona, tinuta in sah la Sevilla

14 Martie 2011
979 Vizualizari | 0 Comentarii
Bojan Krkic
FC Barcelona a incheiat la egalitate, 1-1, partida disputata in deplasare cu FC Sevilla, duminica seara, in cadrul etapei a 28-a a campionatului de fotbal al Spaniei. Barca a deschis scorul prin Bojan Krkic, in minutul 30, andaluzii reusind sa egaleze imediat dupa pauza, prin Jesus Navas (min. 49).
Remiza de la Sevilla o avantajeaza pe Real Madrid, ocupanta locului secund in clasament, care s-a apropiat la cinci puncte de liderul FC Barcelona, dupa ce a invins sambata, cu 2-0 pe teren propriu, echipa romanului Cristian Pulhac, Hercules Alicante.

Rezultate:
Real Madrid - Hercules Alicante 2-0
A marcat: Benzema (24, 56)

Almeria - Atletico Madrid 2-2
Au marcat: Crusat (49), Goitom (77), respectiv, Sergio Kun Aguero (39, 61)

Zaragoza - FC Valencia 4-0
Au marcat: Jarosik (5), Ander (40), Gabi (65 pen., 75 pen.)

Osasuna - Racing Santander 3-1
Au marcat: Sola (20), Nekounam (24 pen.), Soriano (50), respectiv, Rosenberg (53)

Real Sociedad - Malaga 0-2
Au marcat: Duda (25), Rondon (58)

Espanyol Barcelona - Deportivo La Coruna 2-0
Au marcat: Alonso (62), Verdu (81)

Levante - Mallorca 1-1
Au marcat: Juanlu (37), respectiv, Ramis (61)

Villarreal - Sporting Gijon 1-1
Au marcat: Rossi (29), respectiv, Diego Castro (90+2 pen.)

FC Sevilla - FC Barcelona 1-1
Au marcat: Navas (49), respectiv, Bojan (30)

Astazi se disputa partida Getafe - Atheltic Bilbao.

In clasament conduce FC Barcelona cu 75 pct, urmata de Real Madrid - 70 pct, FC Valencia - 54 pct, Villarreal - 51 pct, Espanyol Barcelona - 43 pct etc.