Chivu revine diseara pe teren impotriva lui Bayern

23 Februarie 2011
629 Vizualizari | 0 Comentarii
cristi chivu
Inter - Bayern, reeditarea finalei de anul trecut (2-0 pentru italieni), are loc mai devreme decat se asteptau multi, în optimile acestui sezon. E ocazia revansei pentru nemti, care au anuntat ca vor elimina campioana Europei din Liga. Bavarezii pot profita si de oboseala jucatorilor lui Leonardo, care azi vor juca al 14-lea meci din ultimele 49 de zile! O situatie putin diferita de cea a colegilor lui o are Cristi Chivu.

Romanul revine azi dupa o pauza fortata de patru meciuri, pedeapsa primita în urma pumnului pe care i l-a aplicat lui Rossi în meciul cu Bari. Chivu îsi va relua locul de titular în stanga apararii, în centru Leonardo preferandu-i pe Ranocchia si Lucio. Capitanul nationalei Romaniei a evoluat doar în sapte din cele 13 partide jucate de Inter în acest an, în total fiind pe teren 635 de minute.