Dinamo nu a reusit sa treaca de Pandurii

4 Martie 2011
520 Vizualizari | 0 Comentarii
Dinamo Pandurii

Dinamo a terminat la egalitate, 2-2, cu Pandurii dupa un meci pe care cîinii l-au condus de la un cap la altul, dar au fost egalati pe final dintr-un penalty obtinut si transformat de Voiculet

Cainii au început în forta! Danciulescu pleaca de la limita ofsaidului intra în unghi, centreaza pentru Alexe, iar acesta înscrie din 6 metri. Atacurile lui Dinamo au continuat, iar L. Ganea (18) si Danciulescu (28) au trecut pe lînga golul doi. Replica a venit din partea gorjenilor prin, dar lovitura de cap a lui Apostu a trecut putin pe langa poarta. Chiar inainte de pauza, gorjenii au dat lovitura. Cardoso a declansat contraatacul, l-a gasit cu o pasa geniala pe Apostu, iar acesta a înscrie pe langa Balgradean (41).
Partea a doua a început ca prima. Elevii lui Andone au fortat desprinderea, iar aceasta a venit în minutul 58. Alexe centreaza de pe stanga, Gabi Matei sare pe sub minge, iar Torje profita de greseala si înscrie pe langa Mingote.
Meciul se îndrepta spre o victorie sigura a lui Dinamo, cand în minutul 84 Balgradean comite un fault la Voiculet în careul cainilor. Tot Voiculet transforma, iar Dinamo avea 5 minute sa mai înscrie o data. La urmatorul atac, Torje profita din nou de o greseala în apararea gorjeana si este împins de Popete. Comanescu nu ezita si arata punctul cu var! Vlad Munteanu ia balonul, dar sutul sau se duce mult peste poarta.
Dupa acest meci, Dinamo urca pe locul 5 cu 33 de puncte, in timp ce Pandurii ramane pe locul 16, cu 19 puncte.