Egal modest in derby-ul Rapid - Dinamo

12 Martie 2011
1768 Vizualizari | 0 Comentarii

Rapid Bucuresti a terminat la egalitate cu Dinamo Bucuresti, 0-0, in aceasta seara, in Giulesti, in derby-ul etapei a 21-a a Ligii I Bergenbier la fotbal.
Intr-un derby destul de modest, cu o prima repriza foarte slaba, Dinamo a avut mai multe actiuni ofensive, cea mai mare ocazie fiind bara transversala a lui Alexe (45). Debutul reprizei secunde a fost animat, dar apoi jocul a scazut din nou in intensitate. Rapid a avut o ratare destul de mare prin Pancu (49), luft in careu, iar Dinamo a ratat prin Danciulescu (51). Djakaridja Kone (88) si Torje (90+1) au avut ultimele ocazii mari ale meciului.

Dinamo are 7 meciuri la rand fara infrangere (doua victorii si cinci egaluri), iar Rapid ramane neinvinsa pe teren propriu in acest sezon. Rapid nu a invins pe Dinamo de cinci meciuri (3 remize si 2 esecuri). Acesta a fost primul rezultat de 0-0 intre cele doua formatii dupa 11 ani (Dinamo - Rapid 0-0 in august 2000).