FC Brasov – FC Vaslui 1-1, in ultimul meci din etapa 21

14 Martie 2011
661 Vizualizari | 0 Comentarii
Foto Gazeta Sporturilor

FC Vaslui nu a reusit sa se impuna la Brasov, a scos doar o remiza, 1-1, si a ramas la 6 puncte de Otelul si la 4 de FC Timisoara. Brasovul venea dupa cel mai rasunator succes in deplasare, 3-0 cu Steaua, in timp ce Vasluiul are maxim de puncte in retur dupa victoriile de la Targu Mures si cu Universitatea Cluj. Primele 30 minute au fost sterse fara ocazii importante. Prima ocazie cat de cat mai clara a aparut in minutul 31, cand centrarea lui Paul Papp a fost reluata cu capul de Adailton, balonul a trecut pe langa poarta gazdelor, ocazie care avea sa anticipeze deschiderea de scor dupa numai 4 minute, cand Wesley a speculat o respingere gresita a portarului Marc (fostul portar al Politehnicii Iasi) si astfel oaspetii intrau in avantaj la pauza.
Dupa pauza, brasovenii revin mai decisi, Antonio Conseisao a mutat primul prin intrarea lui Cardoso si acest lucru s-a vazau imediat si pe tabela, noul intrat impingand in plasa un balon centrat de pe dreapta de Chipciu (foto), aflat intr-o pozitie suspecta de offside, in minutul 55.
Pana la final, tot gazdele sunt la conducerea partidei insa dominarea a fost sterita, doar trimiterea in tribuna a lui Viorel Hizo fiind de mentionat.