Galata, eliminata din Cupa Turciei! Hagi, pe faras

2 Martie 2011
781 Vizualizari | 0 Comentarii
Gheorghe Hagi
Zilele lui Gica Hagi pe banca echipei turce Galatasaray Istanbul sunt numarate. In aceasta seara, Galata a fost eliminata din Cupa Turciei, dupa ce a remizat pe teren propriu cu Gaziantepspor, scor 0-0, in mansa a doua a sferturilor de finala ale competitiei. Desi avea nevoie de o victorie la limita, dupa ce in tur cedase in deplasare cu 2-3, Galata lui Hagi nu a reusit sa se impuna in fata propriilor suporteri si a parasit Cupa Turciei pe usa din dos. Salvarea lui Hagi ar fi putut veni in ultimul minut al partidei, dar Cetin a trimis balonul in bara. In urma acestui esec, foarte probabil Hagi va fi demis de baskanii Galatei. La finalul partidei, suporterii Galatei l-au fluierat pe Hagi si i-au cerut demisia.