HCM a spus adio optimilor Ligii Campionilor

4 Martie 2011
521 Vizualizari | 0 Comentarii
Echipa HCM Constanta nu a reusit surpriza aseara, in fata spaniolilor de la Ciudad Real, pierzand fara drept de apel, scor 35-24. In urma acestui rezultat campioana Romaniei a ratat sansa de a evolua in optimile de finala ale Ligii Campionilor la handbal masculin pentru al doilea an consecutiv.

Ibericii au controlat jocul inca din primul minut si nu au cedat deloc pana la final. Condamnati sa castige meciul dupa infrangerea din urma cu o saptamana, de la Sarajevo, constantenii nu au rezistat decat o jumatate de repriza in fata masinii de handbal numita Ciudad Real. Aparare agresiva, contraatacuri rapide prin Davis si Abalo, precum si o linie de 9 metri extrem de eficienta. Acestea au fost armele prin care Ciudad Real si-a facut jocul in fata unei echipe a Constantei care a ramas doar cu speranta dupa intalnirea de la malul marii. De la 8-7 in finalul primei reprize s-a ajuns rapid la 15-10 la pauza, diferenta marindu-se constant pe parcursul reprizei a doua, cand jucatorii de la HCM nu au reusit sa se apropie la mai putin de patru goluri. In final a fost 34-25, o diferenta chiar mai mare decat cea inregistrata in meciul tur, cand spaniolii s-au impus cu 34-28.
Ciudad Real castiga Grupa D, cu 17 puncte, in timp ce HCM Constanta incheie aceasta editie de Liga Campionilor cu doua victorii si opt infrangeri, singurele victorii ale dobrogenilor fiind inregistrate pe teren propriu, in meciurile cu Sankt Petersburg (29-28) si Bosna Sarajevo (26-25).

Page time :0.2019 (s) | 24 queries | Mysql time :0.013416 (s)