Hizo: "Probabil vom fi scosi din lupta pentru titlu de un gol din ofsaid"

15 Martie 2011
682 Vizualizari | 0 Comentarii
Viorel Hizo
Antrenorul echipei FC Vaslui, Viorel Hizo, a declarat, dupa remiza din meciul cu FC Brasov, scor 1-1, ca probabil formatia sa va fi scoasa din lupta pentru titlu de faza la care ardelenii au marcat din ofsaid.

"Imi e foarte greu sa-mi adun gandurile dupa acest meci. Am vazut si eu faza de la golul Brasovului si a fost ofsaid clar. E o mare injustete. Alte echipe castiga din ofsaid, iar noi in lupta pentru titlu sa pierdem asa cum s-a întamplat tocmai la un arbitru ca Balaj... E injust ca nu toate echipele sunt tratate la fel. Jocul echipei mele nici nu mai conteaza. Este un rezultat nederept, Brasovul putea marca un gol corect si atunci imi scoteam palaria. Am pierdut doua puncte importante. Probabil ca vom fi scosi din lupta de aceasta faza care a influentat rezultatul. Nu stiu daca meritam sa fiu eliminat, am vorbit respectuos, acum depinde ce va scrie domnul Balaj in raport", a spus Hizo.

Echipa FC Vaslui a terminat la egalitate, luni, in deplasare, scor 1-1 (1-0), cu formatia FC Brasov, in ultimul meci al etapei a XXI-a a Ligii I. Oaspetii au deschis scorul prin Wesley, in minutul 35, gazdele punctand prin autogol lui Kuciak, din minutul 55.