Lucescu vrea o echipa franceza in sferturi

9 Martie 2011
551 Vizualizari | 0 Comentarii
Mircea Lucescu
Antrenorul Mircea Lucescu si-ar dori o echipa franceza ca adversara pentru Sahtior Donetk in sferturile de finala ale Ligii Campionilor la fotbal, care ar putea fi mai degraba Olympique Lyon decat Olympique Marseille. Dupa ce a eliminat AS Roma cu scorul general de 6-2, Sahtior Donetk ar dori in sferturi o echipa din Hexagon. "Ar fi extraordinar, o placere, sa intalnim un club francez in sferturi de finala, daca se va califica", a declarat Mircea Lucescu pentru L'Equipe.

Olympique Marseille a remizat, 0-0, în meciul tur cu Manchester United, iar Lyon a facut egal, 1-1, cu Real Madrid, tot pe teren propriu. Lucescu opineaza ca Lyon are cele mai mari sanse de a se califica. "Cred ca Marseille are putine sanse de a trece de Manchester, dar Lyon poate sa creada".