Messi duce Barcelona in sferturile UEFA Champions League

9 Martie 2011
1011 Vizualizari | 0 Comentarii
Lionel Messi
FC Barcelona s-a calificat marti seara in sferturile de finala ale Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a intrecut pe Arsenal Londra cu scorul de 3-1 (1-0), pe teren propriu, in mansa secunda a optimilor.
Dupa ce "tunarii: au castigat primul meci cu 2-1, pe Camp Nou, catalanii s-au impus prin golurile marcate de Lionel Messi (45+3, 71 - penalty) si Xavi (69). Golul londonezilor a fost de fapt un autogol al lui Sergio Busquets (53). Oaspetii au jucat in 10 oameni din minutul 56, cand a fost eliminat olandezul Robin van Persie. Arsenal nu a avut niciun sut pe poarta in acest meci.