Mourinho, furios dupa remiza cu Deportivo

27 Februarie 2011
624 Vizualizari | 0 Comentarii
Jose Mourinho
Antrenorul echipei spaniole de fotbal Real Madrid, Jose Mourinho, si-a exprimat regretul, dar si furia, dupa meciul egal, 0-0, facut sambata seara la La Coruna, cu Deportivo, considerand ca "O singura echipa a jucat pentru a castiga", in aceasta partida din etapa a 25-a a campionatului.

"Echipa care a facut totul pentru a lua un punct a fost recompensata", a adaugat antrenorul portughez, care si-a asumat toate riscurile in repriza secunda, introducand simultan in teren pe Benzema, Adebayor, Di Maria, Cristiano Ronaldo si Ozil. De altfel, madrilenii au avut si ghinion, Adebayor si Cristiano Ronaldo lovind bara in ultimul sfert de ora. Dupa aceasta egalitate, Real Madrid se regaseste la 7 puncte de liderul FC Barcelona, care s-a impus cu 3-0 la Mallorca.