Mutu, fluierat de fanii Fiorentinei

28 Februarie 2011
633 Vizualizari | 0 Comentarii
Adrian Mutu 1
Dupa evolutia slaba din etapa trecuta, atacantul roman Adrian Mutu a recidivat ieri, contra lui Bari (1-1), fiind înlocuit dupa 68 de minute. La a patra aparitie în serie în 14 zile in tricoul Fiorentinei, Mutu a deceptionat iar si a fost printre cei mai slabi jucatori. S-a remarcat doar în doua situatii. O semifoarfeca din 9 metri pe lînga poarta (33) si imediat dupa pauza o lovitura libera din marginea careului, mingea deviata de zid trecînd alaturi de vinclu. N-a dat nici o centrare buna, a facut sase faulturi, fiind schimbat dupa 68 de minute în fluieraturile fanilor. Golul lui Gilardino a fost insuficient pentru victorie. Ghezzal a egalat (87) pentru echipa la care Codrea a debutat ieri, jucînd tot meciul.