Otelul bate Rapidul cu 1-0 si face un pas urias spre titlu

5 Martie 2011
1708 Vizualizari | 0 Comentarii
Marius Pena
Otelul Galati a invins pe Rapid Bucuresti cu scorul de 1-0 (0-0), astazi, pe teren propriu, intr-un meci din etapa a 20-a a Ligii I Bergenbier la fotbal. Otelul, liderul Ligii I, s-a impus prin golul marcat de Marius Pena (68), in urma unei faze fixe, otelarul punctand printr-o superba lovitura de cap.

Rapid a avut sansa egalarii, dar Ovidiu Herea a trimis mingea in bara transversala de la numai cativa metri (74). Giulestenii au terminat meciul in inferioritate numerica, Marius Constantin fiind eliminat in minutul 84 pentru al doilea cartonas galben. Meciul a inceput cu o intarziere de 8 minute, din cauza unor probleme legate de stabilitatea unui fanion de la coltul terenului.

Otelul
a ramas neinvinsa pe teren propriu in acest sezon si a reusit in acest meci prima victorie impotriva Rapidului in ultimele cinci confruntari. Partida a fost arbitrata la centru de Cristian Balaj.