Parcurs de senzatie pentru Dan Petrescu

27 Februarie 2011
689 Vizualizari | 0 Comentarii
dan petrescu 1
Dan Petrescu a incheiat cu inca o victorie o campanie de pregatire pentru prima liga din Rusia ce a fost aproape perfecta. Kuban Krasnodar a castigat meciul amical cu Krilya Sovetov, scor 1-0, dupa un gol al lui Fiedler in partea secunda. "Sunt multumit ca am castigat. In prima repriza am avut trei sanse bune pentru a deschide scorul, dar nu am avut noroc. In partea a doua adversarul a tinut mai mult mingea, dar nu a reusit sa ne puna probleme. Chiar daca nu am fost la fel de buni in repriza a doua, atunci am reusit sa facem diferenta", a spus Dan Petrescu dupa meci. Echipa lui Petrescu a avut un parcurs excelent in meciurile de pregatire, castigand 8 dintre ele. Un meci s-a terminat la egalitate, 0-0 cu Dinamo Kiev, si singura infrangere suferita a fost un 0-4 cu Polonia Varsovia. Dan Petrescu va avea parte de un debut infernal in prima liga. In prima etapa, Kuban va intalni campioana Rubin Kazan, pe teren propriu. Urmatoarele doua meciuri vor avea loc tot la Krasnodar, impotriva lui Amkar Perm si Spartak Nalchik. Prima liga din Rusia va debuta la 11 martie si se va incheia pe 13 mai 2012, dupa 14 luni de foc. Din 2012, rusii trec la sistemul toamna-primavara.