Probleme uriase pentru Hagi: Galata a pierdut din nou

26 Februarie 2011
767 Vizualizari | 0 Comentarii
Gheorghe Hagi 1
Gica Hagi si-a complicat din nou viata la Galatasaray, dupa ce a pierdut meciul cu Istanbul BB, scor 1-3. Galatasaray a luat un gol de cascadorii rasului, intr-un meci in care Bogdan Stancu a fost apatic. Chinuit si in aceasta saptamana cu amenintari de demitere, Gica Hagi nu avea decat o singura solutie pentru a-si salva postul: o victorie pe Ataturk, unde Galatasaray s-a impus de fiecare data in ultimii ani. Cu Zapata, Culio si Stancu titulari, formatia lui Hagi a inceput bine si s-a asezat la carma jocului inca din primele minute, insa a aratat aceleasi probleme ca si in meciurile precedente. Galatasaray si-a creat ocazii cu greu, desi a avut posesia in marea majoritate a timpului. Milan Baros a deschis scorul stabilind si scorul pauzei. Dupa revenirea de la vestiare, Galata nu a mai jucat nimic iar Holmen si Akin de doua ori (ultimul gol reusit din penalty) au intors soarta jocului si au administrat un nou esec trupei lui Hagi. Dupa acest esec, Galatasaray risca sa ajunga pe locul 11 in Turcia, in functie de rezultatele din aceasta etapa.