Pulhac a pierdut la Sevilla

21 Februarie 2011
2235 Vizualizari | 0 Comentarii
Cristi Pulhac
Fundasul roman Cristian Pulhac a fost integralist la Hercules Alicante in partida pe care echipa sa a pierdut-o la limita pe terenul formatiei FC Sevilla (scor 0-1), duminica seara, in cadrul etapei a 24-a a campionatului de fotbal al Spaniei. Unicul gol al intalnirii a fost marcat de Rakitic, in minutul 21.
Campioana en titre, FC Barcelona s-a impus greu, cu 2-1, in fata lui Athletic Bilbao, intr-o partida disputata pe Camp Nou. Catalanii au deschis rapid scorul, prin David Villa (min.4), insa bascii au reusit sa egaleze in repriza secunda, prin Iraola, care a transformat o lovitura de la 11 m (min.50). Barca a obtinut victoria gratie reusitei lui Lionel Messi, din minutul 78, pastrand astfel diferenta de cinci puncte fata de rivala sa in lupta pentru titlu, Real Madrid, care s-a impus sambata, cu 2-0, în fata lui Levante.

Rezultate:
Real Madrid - Levante 2-0 (Benzema 6, Ricardo Carvalho 41)

FC Valencia - Sporting Gijon 0-0

Real Zaragoza - Atletico Madrid 0-1 (Aguero 66)

Getafe - Racing Santander 0-1 (Pinillos 88 pen)

Almeria - Deportivo La Coruna 1-1 (Piatti 47 / Aranzubia 90+4)

Villarreal - Malaga 1-1 (Marco Ruben 35 / Seba 82)

Osasuna - Espanyol Barcelona 4-0 (Nekounam 13, 54 pen., Lolo 80, Soriano 88)

FC Sevilla - Hercules Alicante 1-0 (Rakitic 21)

FC Barcelona - Athletic Bilbao 2-1 (Villa 4, Messi 78 / Iraola 50 pen)

In clasament conduce FC Barcelona cu 65 pct, urmata de Real Madrid cu 60 pct, FC Valencia - 48 pct, Villarreal - 46 pct, Athletic Bilbao - 38 pct etc.

Page time :0.2040 (s) | 24 queries | Mysql time :0.013263 (s)