Sapunaru s-a calificat cu Porto in optimile Europa League

23 Februarie 2011
897 Vizualizari | 0 Comentarii
Cristian Sapunaru
FC Porto s-a calificat miercuri seara in optimile de finala ale Europa League la fotbal, chiar daca a fost invinsă de FC Porto s-a calificat miercuri seara in optimile de finala ale Europa League la fotbal, chiar daca a fost invinsă de FC Sevilla cu scorul de 1-0, pe teren propriu, in mansa a doua a saisprezecimilor de finala ale competitiei. Dupa 2-1 in Andaluzia, Porto s-a calificat in optimi gratie numarului mai mare de goluri marcate in deplasare. Unicul gol al partidei de pe "Dragao" a fost reusit de Luis Fabiano (71). Fundasul roman Cristian Sapunaru a intrat pe teren in minutul 74, in locul lui Moutinho, dupa ce uruguayanul Alvaro Pereira (ex-CFR) a fost eliminat in minutul 72. Si un jucator de la oaspeti (Alexis) a fost eliminat, in minutul 77.
In optimi, lusitanii vor intalni pe TSKA Moscova, care a eliminat pe PAOK Salonic (1-0 si 1-1).