Schalke intoarce rezultatul cu Valencia si se califica spectaculos in sferturile Ligii Campionilor

9 Martie 2011
607 Vizualizari | 0 Comentarii
Farfan

Echipa germana Schalke 04 Gelsenkirchen, fara romanul Ciprian Deac, s-a calificat miercuri in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, dupa ce a invins cu scorul de 3-1 (1-1) formatia spaniola Valencia, in mansa a doua a optimilor.

Dupa 1-1 la Valencia, Schalke a reusit o calificare spectaculoasa, revenind de la 0-1 pe teren propriu. Valencia a deschis scorul prin Ricardo Costa (17), dar gazdele au revenit in joc in finalul primei parti, cand peruanul Jefferson Farfan a egalat, in minutul 40. Elvetianul Mario Gavranovic (52) si-a adus echipa in avantaj, iar Farfan a inchis tabela in ultimul minut al prelungirilor, punctand pentru 3-1 in favoarea gruparii germane.