Spectacol la Florenta: dubla pentru Adrian Mutu

6 Martie 2011
652 Vizualizari | 0 Comentarii
Adrian Mutu 3
In minutul 21 al meciului dintre formatia din Florenta si Cagliari, Adrian Mutu a deschis scorul cu o lovitura de cap dupa un corner executat bine de pe partea stanga a atacului Fiorentinei. A doua reusita a venit 3 minute mai tarziu, cand sutul sau de la marginea careului, l-a învins usor pe Andujar. Arbitrul întalnirii, italianul Domenico Celi, nu a ezitat sa-i arate cartonasul galben romanului dupa ce acesta si-a dat tricoul jos pentru a celebra primul gol. Daca Fiorentina obtine victoria în meciul de astazi, echipa lui Mutu va urca pe locul 11, acumuland 37 de puncte. "Briliantul" a fost aproape de hattrick cu 4 minute înainte de finalul primei reprize, cand devierea sa a trecut peste poarta Cataniei. La ultimul meci disputat de echipa viola, cu Bari (1-1), fanii Fiorentinei si-au pierdut rabdarea si Mutu a fost huiduit pana cand a parasit terenul în minutul 68. Atacantul în varsta de 32 de ani a marcat al treilea gol al sezonului, dupa ce a mai punctat o data în partida cu Cagliari (1-0).