Tamas a cazut in dizgratie la WBA

1 Martie 2011
571 Vizualizari | 0 Comentarii
Gabriel Tamas
Fundasul Gabriel Tamas a privit de pe banca de rezerve intalnirea dintre Stoke City si West Bromwich Albion, disputata luni seara in etapa a 28-a din Premier League si incheiata la egalitate, scor 1-1. Gazdele au condus incepand din minutul 53 dupa reusita lui Delap, pentru ca egalarea formatiei din Birmingham sa fie adusa de Vela cu trei minute inaintea ultimului fluier. De la preluarea echipei de catre managerul Rot Hodgson (63 ani) la 11 februarie, Tamas nu a mai evoluat decat in doua partide, ambele disputate pe teren propriu si incheiate la egalitate, 3-3 cu West Ham si 1-1 cu Wolverhampton. Doar in aceasta din urma internationalul roman a fost titular. Adus la WBA cand echipa evolua in Championship, Tamas a fost unul dintre preferatii fostului manager Roberto Di Matteo, demis la inceputul lunii februarie dupa o infrangere, 0-3, pe terenul lui Manchester City. Meciul dintre cele doua formatii a incheiat runda a 28-a, din care au fost amanate meciurile Chelsea-Birmingham City si derby-ul nordului Londrei dintre Tottenham si Arsenal, dupa ce formatiile vizitatoare s-au intalnit in finala Cupei Ligii Angliei.