Timisoara, la 5 puncte de liderul Otelul Galati

5 Martie 2011
622 Vizualizari | 0 Comentarii
FC Timisoara

FC Timisoara a reusit sa castige derbiul cu CFR Cluj, invingand in Gruia cu scorul de 2-1 (1-1). Arbitrul Marius Avram a facut meciul praf, acordand foarte usor doua penaltiuri, anulandu-i un gol lui Zicu si eliminandu-l aiure pe Bastos. In minutul 6, Zicu a deschis scorul dintr-un penalty, dupa ce Helder a cazut in careul la un presupus duel cu Panin. La doua minute distanta, Cadu a egalat, tot dintr-un penalty acordat usor de Avram la un duel intre Bourceanu si Hora. In minutul 65, Bastos a fost faultat clar in careu, dar Avram l-a avertizat pentru simulare si a fost eliminate gratuit. In minutul 78, Axente a scapat în banda stanga, l-a lobat pe Nuno Claro, iar Ricketts a împins mingea în plasa cu capul. Astfel, FC Timisoara ramane pe locul secund in Liga I, la 5 puncte in urma liderului Otelul Galati, in timp ce pentru CFR Cluj chiar si locul 6 pare o utopie.