Titlul se joaca: FCM Targu Mures - Otelul 1-0

12 Martie 2011
1059 Vizualizari | 0 Comentarii
FCM Targu Mures

Liderul Otelul Galati a facut un pas gresit in lupta pentru titlu, pierzand in deplasare cu FCM Targu Mures cu scorul de 1-0, unicul gol al partidei fiind marcat de Diego Ruiz în minutul 66. Cu 6 puncte in acest debut de an, galatenii au facut un meci modest la Targu Mures, dar chiar sI asa ar fi putut pleca macar cu un punct daca ar fi inscris la una dincele doua ocazii uriase pe care le-au avut in minutele de final. Paraschiv a trimis putin pe langa poarta din voleu si centrarea periculoasa lui Ripa fost respinsa cu greu în corner de fostul jucator al Politehnicii Iasi, Lucian Cristian Munteanu. Galatenii lui Dorinel Munteanu raman astfel cu 45 de puncte, dupa 21 de etape, iar Timisoara si Vasluiul se pot apropia la 2, respectiv 4 de primul loc al clasamentului. De partea cealalta, FCM Targu Mures a urcat pe locul 9 in clasament, cu 26 de puncte. Astazi, s-a mai jucat meciul dintre Universitatea Cluj sI Unirea Urziceni 4-2, iar diseara, de la ora 20.00 (Digi Sport) se va disputa partida dintre Rapid si Dinamo.