Handbal

Un nou esec pentru HCM Constanta in Liga Campionilor

20 Februarie 2011
686 Vizualizari | 0 Comentarii
RC Croatia Osiguranje Zagreb a invins pe HCM Constanta cu scorul de 34-30 (19-16), sambata, pe teren propriu, intr-un meci din Grupa D a Ligii Campionilor la handbal masculin.

Primul sfert de ora al partidei a fost unul echilibrat (7-7, min. 15), dar apoi gazdele s-au desprins si au intrat la pauza cu un avantaj de trei goluri, 19-16. Croatia a controlat partida si la reluare, iar HCM a dat o replica buna, dar nu a reusit sa se apropie la mai putin de trei goluri (26-23, 46).
La HCM au jucat urmatorii: M. Popescu, Rudi Stanescu - Toma - 9 goluri, Buricea 5, Irimescu - 4, Csepreghi - 3, D. Muresan - 3, Riganas - 2, Stavrositu - 2, Novanc - 1, Al. Stamate - 1. Antrenor: Ion Craciun.
HCM va juca urmatorul meci pe 26 februarie in deplasare cu RK Bosna Sarajevo.

In clasamentul grupei, pe primul loc se afla Renovalia Ciudad Real, cu 13 puncte (7 jocuri), urmata de RC Croatia Osiguranje, 12 p (8 j), SG Flensburg-Handewitt, 10 p (7 j), St. Petersburg HC, 4 p (7 j), HCM Constanta, 4 p (7 j), RC Bosna Sarajevo, 1 p (7 j).