Vasluienii continua lupta pentru titlul de campioana

7 Martie 2011
675 Vizualizari | 0 Comentarii
Adailton in galben

FC Vaslui a obtinut a doua victorie cu 2-0 din acest an, dupa ce a invins pe teren propriu pe Universitatea Cluj, in ultimul meci al etapei 20. Golurile vasluienilor au fost marcate de Paul Papp si Adailton, cel mai bun jucator al meciului. Daca in prima repriza meciul a fost arbitrat de Augustus Constantin, in repriza a doua acesta s-a accidentat si a fost inlocuit cu arbitrul de rezerva, Emil Voicu. Fara Wesley in teren, suspendat pentru cartonasele galbene primite in acest sezon, Vasluiul a primit vizita celor de la Universitatea Cluj, echipa aflata in cautare disperata de puncte. Moldovenii veneau dupa o victorie in primul meci oficial din acest an, meci castigat in mare parte datorita lui Wesley. Insa lipsa vedetei Vasluiului nu s-a resimtit in meciul din etapa 20. Desi partida a inceput cu un joc echilibrat, Vasluiul si-a impus treptat ritmul de joc si a trecut la conducerea ostilitatilor si la final s-a impus cu 2-0.

Page time :0.1819 (s) | 36 queries | Mysql time :0.015976 (s)