News Flash:

Tenis

Vezi echipele calificate in sferturile Cupei Davis

7 Martie 2011
610 Vizualizari | 0 Comentarii
Echipele Kazahstanului, Frantei, Germaniei, SUA si Serbiei s-au calificat in sferturile de finala ale Cupei Davis, in urma rezultatelor inregistrate, duminica, in primul tur al Grupei Mondiale a competitiei. Argentina, Spania si Suedia au obtinut calificarea in sferturi inca de sambata.

Rezultate inregistrate in acest week-end in primul tur al Grupei Mondiale a Cupei Davis:

Cehia - Kazahstan 2-3
Andrei Golubev (Kazahstan) - Jan Hajek (Cehia) 7-6 (7/4), 6-7 (3/7), 1-6, 7-6 (7/4), 6-3
Tomas Berdych (Cehia) - Mihail Kukuskin (Kazahstan) 7-6 (7/5), 6-2, 6-3
Tomas Berdych/Lukas Dlouhy (Cehia) - Iuri Sukin/Evgheni Korolev (Kazahstan) 6-4, 6-4, 7-6 (7/4)
Andrei Golubev (Kazahstan) - Tomas Berdych (Cehia) 7-5, 5-7, 6-4, 6-2
Mihail Kukuskin (Kazahstan) - Jan Hajek (Cehia) 6-4, 6-7, 7-6, 6-0.

Croatia - Germania 2-3
Marin Cilici (Croatia) - Florian Mayer (Germania) 4-6, 6-0, 4-6, 6-3, 6-1
Philipp Kohlschreiber (Germania) - Ivan Dodig (Croatia) 6-4, 3-6, 4-6, 7-6 (8/6), 6-4
Christopher Kas/Philipp Petzschner (Germania) - Ivan Dodig/Ivo Karlovici (Croatia) 6-3, 3-6, 5-7, 6-3, 6-4
Marin Cilici (Croatia) - Philipp Kohlschreiber (Germania) 6-2, 6-3, 7-6 (8/6)
Philipp Petzschner (Germania) - Ivo Karlovici (Croatia) 6-4, 7-6 (7/3), 7-6 (7/5)

Chile - SUA 1-4
Andy Roddick (SUA) - Nicolas Massu (Chile) 6-2, 4-6, 6-3, 6-4
Paul Capdeville (Chile) - John Isner (SUA) 6-7 (5/7), 6-7 (3/7), 7-6 (7/3), 7-6 (7/5), 6-4
Bob Bryan/Mike Bryan (SUA) - Jorge Aguilar/Nicolas Massu (Chile) 6-3, 6-3, 7-6 (7/4)
Andy Roddick (SUA) - Paul Capdeville (Chile) 3-6, 7-6 (7/2), 6-3, 6-3
John Isner (SUA) - Guillermo Rivera (Chile) 6-3, 6-7 (4/7), 7-5

Suedia - Rusia 3-2
Robin Soderling (Suedia) - Igor Andreev (Rusia) 6-3, 6-3, 6-1
Joachim Johansson (Suedia) - Teimuraz Gabasvili (Rusia) 6-3, 7-6 (7-4), 6-4
Simon Aspelin/Robert Lindstedt (Suedia) - Igor Kunitin/Dmitri Tursunov (Rusia) 6-4, 6-7 (6/8), 7-6 (8/6), 6-2
Dmitri Tursunov (Rusia) - Simon Aspelin (Suedia), 7-5, 6-2
Igor Andreev (Rusia) - Joachim Johansson (Suedia), 7-6 (10/8), 6-4.

Serbia - India 4-1
Viktor Troicki (Serbia) - Rohan Bopanna (India) 6-3, 6-3, 5-7, 3-6, 6-3
Somdev Devvarman (India) - Janko Tipsarevici (Serbia) 7-5, 7-5, 7-6 (7/3)
Ilija Bozoljaci/Nenad Zimonjici (Serbia) - Rohan Bopanna/Somdev Devvarman (India) 4-6, 6-3, 6-4, 7-6 (12/10)
Viktor Troicki (Serbia) - Somdev Devvarman (India) 6-4, 6-2, 7-5
Janko Tipsarevici (Serbia) - Karan Rastogi (India) 6-0, 6-1

Belgia - Spania 1-4
Fernando Verdasco (Spania) - Xavier Malisse (Belgia) 6-4, 6-3, 6-1
Rafael Nadal (Spania) - Ruben Bemelmans (Belgia) 6-2, 6-4, 6-2
Fernando Verdasco/Feliciano Lopez (Spania) - Steve Darcis/Olivier Rochus (Belgia) 7-6 (7/0), 6-4, 6-3
Rafael Nadal (Spania) - Olivier Rochus (Belgia) 6-4, 6-2
Steve Darcis (Belgia) - Feliciano Lopez (Spania) 6-7 (4/7), 7-6 (8/6), 7-6 (7/3).

Argentina - România 4-1
David Nalbandian (Argentina) - Adrian Ungur (Romania) 6-3, 6-2, 5-7, 6-4
Juan Monaco (Argentina) - Victor Hanescu (Romania) 7-6 (7/5), 1-6, 6-1, 6-1
Juan Ignacio Chela/Eduardo Schwank(Argentina) - Victor Hanescu/Horia Tecau (Romania) 6-2, 7-6 (10/8), 6-1
Eduardo Schwank (Argentina) - Victor Crivoi (România) 7-6 (7/3), 6-2
Adrian Ungur (Romania) - Juan Monaco (Argentina) 6-4, 2-6, 6-3.

Austria - Franta 2-3
Jeremy Chardy (Franta) - Jurgen Melzer (Austria) 7-5, 6-4, 7-5
Gilles Simon (Franta) - Stefan Koubek (Austria) 6-0, 6-2, 6-3
Jurgen Melzer/Oliver Marach (Austria) - Michael Llodra/Julien Benneteau (Franta) 6-4, 3-6, 6-3, 6-4
Jurgen Melzer (Austria) - Gilles Simon (Franta) 7-6 (9/7), 3-6, 1-6, 6-4, 6-0
Jeremy Chardy (Franta) - Martin Fischer (Austria) 2-6, 7-6 (7/4), 6-3, 6-3.

Programul sferturilor de finala ale Cupei Davis (8-10 iulie):
Suedia - Serbia
Kazahstan - Argentina
SUA - Spania
Germania - Franta.

Distribuie:  
Incarc...

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Mica publicitate

© 2016 - Sport.BZI - Toate drepturile rezervate
Page time :0.2042 (s) | 35 queries | Mysql time :0.015249 (s)