ACSMU Poli a invins liderul Otelul Galati

25 Martie 2011
988 Vizualizari | 0 Comentarii
Intr-un meci amical disputat in aceasta seara in Copou, ACSMU Poli Iasi a invins liderul Ligii I, Otelul Galati, cu scorul de 1-0 (1-0). Singurul gol al meciului a fost marcat de Ramses Gado, care in minutul 22 a transformat frumos o lovitura libera de la 20 de metri.
Impotriva liderului Ligii I, antrenorul Adrian Falub a mizat pe urmatoarea formula: Alexeev, Cretu, Vlaicu, Panc, Siminic, Gado, Claudiu Tudor, Patrascu, Marian Florea, Herghelegiu si Lukacs. Dupa pauza tehnicianul iesean a rulat tot efectivul avut la dispozitie.
De partea cealalta, antrenorul Dorinel Munteanu nu a putut conta la partida de la Iasi pe Rapa si Silviu Ilie, convocati la nationala, iar Paraschiv, Salagean si Giurgiu nu au facut deplasarea la Iasi. Otelul a inceput partida din Copou cu formula: Grahovac, Cojoc, Sarghi, Perendja, Petean, Filip, Neagu, Iorga, Viglianti, Ochirosii, Pena. Dupa pauza, au evoluat si la Otelul toti jucatorii pe care Dorinel Munteanu i-a avut in lot.