Alerta la Barcelona. S-a accidentat Neymar

17 Ianuarie 2014
732 Vizualizari | 0 Comentarii
Atacantul brazilian al Barcelonei, Neymar, a fost constrâns să părăsească terenul de joc din cauza unei entorse la o gleznă, joi, în meciul cu Getafe din Cupa Spaniei (0-2), a anunţat clubul catalan.

'Noi suntem încrezători că nu este o problemă gravă, chiar dacă este posibil ca el să stea pe tuşă o perioadă', a declarat antrenorul argentinian Gerardo Martino după calificarea 'Barcei' în sferturile de finală ale competiţiei.

După 23 de minute de joc, la scorul de 0-0, brazilianul s-a accidentat singur în timp ce a încercat să schimbe traiectoria balonului pentru a centra în careul advers, sucindu-şi piciorul drept.

Jucătorul în vârstă de 21 de ani, schimonosit de durere, a fost constrâns să revină pe banca de rezerve şchiopătând, fiind susţinut de doi membri din staff-ul catalanilor, el fiind înlocuit cu chilianul Alexis Sanchez.