News Flash:

Alexandru Tudor arbitreaza meciul Universitatea Craiova - Dinamo

7 Mai 2011
2168 Vizualizari | 0 Comentarii
Alexandru Tudor

Bucuresteanul Alexandru Tudor va arbitra meciul dintre Universitatea Craiova si Dinamo Bucureşti, care va avea loc luni, de la ora 20,00, in etapa a 32-a a Ligii I Bergenbier la fotbal.

Istvan Kovacs va oficia la meciul dintre Astra Ploieşti - FC Vaslui (21,45, Digi Sport), care se va disputa tot luni, în timp ce partida CFR 1907 Cluj - Gloria Bistriţa (14,00, GSP TV) va fi condusa de aradeanul Ovidiu Hategan.
Buzoianul Georgian Ionescu a fost delegat la meciul dintre Victoria Brăneşti - Oţelul Galaţi (16,00, GSP TV), care se va juca la Chiajna.

Programul meciurilor si oficialii delegaţi de Comisia Centrală a Arbitrilor (CCA) si Liga Profesionistă de Fotbal (LPF):

Sambata 7 mai
Rapid Bucuresti - FCM Tg. Mureş (21,00, Digi Sport)
Arbitru: Sebastian Colţescu (Craiova); arbitri asistenţi: Daniel Hulubei, Ovidiu Artene (Vaslui); arbitru de rezervă: Andrei Chivulete (Bucureşti)
Observatori: Gheorghe Constantin (Suceava), Pavel Peniu (Constanţa); supervizor: Dumitru Mihalache (Bucureşti)

Duminică 8 mai
Sportul Studenţesc - FC Braşov (18,00, GSP TV)
Arbitru: Marius Avram (Bucureşti); arbitri asistenţi: Miklos Istvan Nagy (Cluj-Napoca), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava); arbitru de rezervă: Florin Miron (Bucureşti)
Observatori: Alexandru Crişan, Nicolae Dobrescu; supervizor: Adalbert Kassai (toţi din Bucureşti)

Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Cluj (Drobeta Tr. Severin, 20,00, GSP TV)
Arbitru: Radu Petrescu; arbitri asistenţi: Andrei Constantinescu, Valentin Avram (toţi din Bucureşti); arbitru de rezervă: Adrian Comănescu (Râmnicu Vâlcea)
Observatori: Nicolae Grigorescu (Timişoara), Rodion Cămătaru (Craiova)

Gaz Metan Mediaş - Steaua Bucureşti (21,45, Digi Sport)
Arbitru: Teodor Crăciunescu (Râmnicu Vâlcea); arbitri asistenţi: Ionel Popa (Paşcani), Bogdan Daniel Hârlab (Braşov); arbitru de rezervă: Marian Nicolae Bordean (Sibiu)
Observatori: Patriţiu Abrudan (Cluj-Napoca), Mircea Mihail (Bucureşti); supervizor: Vasile Avram (Bucureşti)

Luni 9 mai
CFR 1907 Cluj - Gloria Bistriţa (14,00, GSP TV)
Arbitru: Ovidiu Haţegan (Arad); arbitri asistenţi: Zoltan Szekely (Baia Mare), Aurel Oniţă (Constanţa); arbitru de rezervă: Dan Monea (Aiud)
Observatori: Constantin Ştefan (Bucureşti), Gheorghe Nedelescu (Craiova); supervizor: Mircea Cezar Ionescu (Bucureşti)

Victoria Brăneşti - Oţelul Galaţi (Chiajna, 16,00, GSP TV)
Arbitru: Georgian Ionescu (Buzău); arbitri asistenţi: Florin Stănescu, Bogdan Gheorghe (ambii din Bucureşti); arbitru de rezervă: Mugurel Drăgănescu (Breaza)
Observatori: Dan Petrescu, Alexandru Popescu; supervizor: Alexandru Boc (toţi din Bucureşti)

FC Timişoara - Unirea Urziceni (18,00, Digi Sport)
Arbitru: Dragoş Istrate (Bucureşti); arbitri asistenţi: Ioan Onicaş, Gabriel Bârjac (ambii din Zalău); arbitru de rezervă: Marian Balaci (Drobeta Turnu Severin)
Observatori: Constantin Zotta, Daniel Gherasim (ambii din Bucureşti)

Universitatea Craiova - Dinamo Bucureşti (20,00, Antena 1)
Arbitru: Alexandru Tudor; arbitri asistenţi: Adrian Radu Ghinguleac (ambii din Bucureşti), Florin Păunescu (Râmnicu Vâlcea); arbitru de rezervă: Mihai Ene (Bucureşti)
Observatori: Stan Prodan (Alexandrdia), Hacic Garabet (Constanţa); supervizor: Octavian Goga (Braşov)

Astra Ploieşti - FC Vaslui (21,45, Digi Sport)
Arbitru: Istvan Kovacs (Carei); arbitri asistenţi: Eduard Dumitrescu (Piteşti), Stelian Slabu (Braşov); arbitru de rezervă: Florin Marian Constantin (Popeşti Leordeni)
Observatori: Marian Dorobanţu (Buzău), Claudiu Popa; supervizor: Ion Neagu (ambii din Bucureşti)

Daca ti-a placut articolul, te asteptam si pe pagina de Facebook. Avem si Instagram.
Distribuie:  

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Mica publicitate

© 2018 - Sport.BZI - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1653 (s) | 34 queries | Mysql time :0.024705 (s)