Alibec marcheaza pentru Inter, alaturi de vedetele Pandev si Milito

6 Mai 2011
593 Vizualizari | 0 Comentarii
Alibec
Atacantul Denis Alibec a reusit sa înscrie pentru prima echipa a Interului un gol în partida castigata de echipa sa, scor 4-0, cu Pizzighettone, echipa din Serie D. Leonardo l-a introdus pe varful roman în repriza secunda si a marcat ultimul gol al partidei. Celelalte goluri ale "nerazzurrilor" au fost marcate de Diego Milito, Coutinho si Goran Pandev. Celalalt roman al Interului, Cristi Chivu, a fost titular, fiind schimbat cu 20 de minute înainte de final de Benedetti. Leonardo a început partida cu urmatoare echipa: Orlandoni - Natalino, Materazzi, Samuel, Chivu - Kharja, Motta, Mariga, Coutinho - Pazzini, Milito. Pe parcurs au mai intrat: Castelazzi, Benedetti, Alibec, Carlsen, Nagatomo si Pandev.
Evolutiile bune ale lui Alibec l-au convins pe Leonardo sa-l convoace pe atacantul roman pentru partida din etapa viitoare din Serie A, contra Fiorentinei.