Amical inghetat! Iesenii au remizat in primul meci al anului

30 Ianuarie 2014
927 Vizualizari | 0 Comentarii
CSMS Iasi a terminat la egalitate, scor 0-0, primul meci amical al iernii disputat în compania colegei de esalon CS Mioveni. Partida amicala a avut loc la Râsnov, ieri dimineata, pe un teren greu, acoperit cu zapada.

Antrenorul Marius Lacatus a încercat în fiecare repriza câte un sistem de joc, 4-4-2, respectiv 4-5-1, cu formule de echipa diferite, dupa cum urmeaza: Dani - Cretu, Cioranu, Avramia, Vladu - Onofras, Novac, Olah, Hoxha - Dobre, Herghelegiu (prima repriza), respectiv Caparco - Bosoi, Visa, Renzo Radina, Badic - Calugaru, Mihalache, Dedu, Liviu Mihai, Chelaru - Palimaru (a doua repriza).

Acesta a fost primul meci în care tehnicianul echipei din Copou i-a putut vedea la lucru pe jucatori aflati în probe (Radina si Hoxha), precum si pe nou-venitii Caparco, Bosoi, Palimaru si Liviu Mihai. Foarte probabil, stoperul Radina va pleca, în timp ce albanezul Hoxha ar putea ramâne în probe si în cel de-al doilea cantonament.
Echipa ieseana va reveni astazi din stagiul de la Cheile Gradistei, maine va avea liber, iar la sfârsitul saptamânii va pleca într-un turneu de jocuri amicale, locul nefiind înca stabilit.