Andreea Chitu, locul 7 la Cupa Mondiala de la Varsovia

26 Februarie 2012
540 Vizualizari | 0 Comentarii
Andreea Chi u

Romanca Andreea Chiţu a ocupat locul 7 în limitele categoriei 52 kg la turneul de judo de Cupă Mondială de la Varşovia, la care au mai participat alte trei sportive din ţara noastră.

Chiţu a trecut de poloneza Marta Kuban şi de Şuşana Hevondian (Ucraina), fiind învinsă în optimi de An Kum Ae (Coreea de Nord), iar apoi în recalificări de Kim Kyung Ok (Coreea de Sud).

Ioana Matei (cat. 52 kg) a fost întrecută în primul tur de algerianca Meriem Moussa.

Diana Kovacs a cedat şi ea în manşa inaugurală la cat. 48 kg, în faţa sportivei sud-coreene Jeong Bo Kyeong.

Loredana Ohai (cat. 57 kg) a trecut în primul tur de Ratiba Tariket (Algeria), dar apoi a fost eliminată de franţuzoaica Sarah Loko.