Andrei Cristea l-a invins pe Emil Jula in liga a doua din Germania

18 Iulie 2011
962 Vizualizari | 0 Comentarii
Emil Jula
Atacantul venit liber de contract de la Energie Cottbus, Emil Jula, a dat prima sa pasa de gol chiar la debutul pentru MSV Duisburg, în partida pierduta cu 3-2 în fata echipei la care evolueaza Andrei Cristea, Karlsruher. Romanul a pasat decisiv la faza din care Kevin Wolze a deschis scorul în minutul 1, dar gazdele au revenit si au marcat de trei ori prin Iasvili ('5), Lavrici ('6) si Staffeldt ('22). Wolze a reusit "dubla" în finalul primei reprize si a închis tabela în minutul 44. Cu 14 minute înainte de ultimul fluier al arbitrului, Pliatikas a primit al doilea cartonas galben si a luat drumul cabinelor. Daca Jula a fost integralist, Andrei Cristea nu a fost inclus în lotul gazdelor din cauza unei accidentari care îl va tine pe banca pîna în luna decembrie. In vîrsta de 31 de ani, Jula a marcat de 11 ori în sezonul trecut si a dat 10 pase decisive pentru Energie Cottbus.