APOEL Nicosia, campioana Ciprului

11 Aprilie 2011
756 Vizualizari | 0 Comentarii
Echipa de fotbal APOEL Nicosia a devenit pentru a 21-a oara campioana a Ciprului, gratie victoriei cu 2-0 obtinute duminica pe teren propriu in fata rivalei locale Omonia, dupa un meci in care un jucator a fost lovit de o torta, informeaza AP, citata de Agerpres.
Mijlocasul Constantinos Charalambides a deschis scorul in minutul 41 si tot el a majorat diferenta in prelungirile primei reprize. Portarul oaspetilor, Antonis Georgallides, a fost lovit in minutul 42 de o torta aruncata din tribune. Jocul a fost intrerupt zece minute, dar goalkeeperul a trebuit sa fie schimbat.

Cu patru etape ramase pana la finalul play-off-ului, APOEL nu mai poate fi ajunsa de Omonia, de care o despart 15 puncte. Pe locul 3 se afla Anorthosis Famagusta, iar pe 4 AEK Larnaca.

Page time :0.1673 (s) | 34 queries | Mysql time :0.020025 (s)