Arsene Wenger: “Trebuie sa ne stapanim nervii”

22 Aprilie 2011
1293 Vizualizari | 0 Comentarii
Arsene Wenger

Problemele defensive ale lui Arsenal Londra pot fi rezolvate daca jucatorii vor comunica mai bine si isi vor “stapani nervii”, a declarat managerul Arsene Wenger, care inca mai spera ca fotbalistii sai vor deveni campioni, dupa o pauza de sapte ani, scrie Reuters.
Cred ca lucrul cel mai important e sa continuam sa jucam, indiferent de scor. Trebuie s ne stapanim mai mult nervii si sa comunicam mai bine. Toti fundasii nostri sunt sub presiune, fiindca sunt criticati pentru evolutiile lor, ceea ce nu face decat ca problema sa se agraveze”, a declarat Wenger astazi, cu doua zile inaintea meciului de la Bolton.

In ultimele sale jocuri din Premier League, Arsenal a remizat cu Tottenham si Liverpool si, cu cinci etape ramase de disputat, e la sase puncte de liderul Manchester United.
Ultimul trofeu al echipei e Cupa Angliei din 2005. In februarie, tunarii au pierdut surprinzator (1-2) finala Cupei Ligii, cu Birmingham City, dupa o neintelegere, in minutul 89, intre fundasul Laurent Koscielny si portarul Wojciech Szczesny.