News Flash:

Balaj fluiera derby-ul Otelul - Dinamo

15 Aprilie 2011
1220 Vizualizari | 0 Comentarii
Cristian Balaj
Baimareanul Cristian Balaj va arbitra meciul dintre Otelul Galati si Dinamo Bucuresti, de sambata, din etapa a 27-a a Ligii I Bergenbier la fotbal.
La partida dintre Rapid si FC Timisoara, care se va juca tot duminica, va oficia bucuresteanul Alexandru Tudor.
Brasoveanul Robert Dumitru a fost delegat de Comisia Centrala a Arbitrilor la partida ce opune, sambata, pe Sportul Studentesc si Steaua.
Programul meciurilor si oficialii desemnati de Comisia Centrala a Arbitrilor (CCA) si de Liga Profesionista de Fotbal (LPF):
Vineri, 15 aprilie
Unirea Urziceni - Gloria Bistrita (Stadion Tineretului, 20.30, GSP TV)
Arbitru: Andrei Chivulete (Bucuresti); arbitri asistenti: Ciprian Florin Dansa, Dorin Mudura (ambii din Oradea); arbitru de rezerva: Adrian Stanescu (Popesti-Leordeni). Observatori: Dan Petrescu, Nicolae Pantea; supervizor: Mircea Cezar Ionescu (toti din Bucuresti)
Sambata, 16 aprilie
Otelul Galati - Dinamo Bucuresti (stadion Otelul, 14.00, Antena 1)
Arbitru: Pavel Cristian Balaj (Baia Mare); arbitri asistenti: Zoltan Szekely (Baia Mare), Marius Nicoara (Baile Herculane); arbitru de rezerva: Ionel Ivan (Braila). Observatori: Florin Chivulete, Daniel Prodan; supervizor: Dumitru Mihalache (toti din Bucuresti)
Pandurii Tg. Jiu - Astra Ploiesti (Drobeta Tr. Severin - stadion Municipal, 16.00, GSP TV)
Arbitru: Gheorghe Mihai Prodan (Cluj-Napoca); arbitri asistenti: Nicolae Meghesan (Târnaveni), Bogdan Gheorghe (Bucuresti); arbitru de rezerva: Marian Balaci (Drobeta Turnu Severin). Observatori: Anton Helesteanu (Iasi), Ion Turculeanu (Craiova)
Sportul Studentesc - Steaua Bucuresti (stadion Regie, 17.45, Digi Sport)
Arbitru: Robert George Dumitru (Brasov); arbitri asistenti: Mircea Orbulet, Vlad Bârleanu (ambii din Bucuresti); arbitru de rezerva: Mugurel Draganescu (Breaza). Observatori: Vasile Avram, Alexandru Popescu (ambii din Bucuresti)
Duminica, 17 aprilie
FCM Targu Mures - Victoria Branesti (Stadion Trans-Sil, 17.00, GSP TV)
Arbitru: Marius Avram (Bucuresti); arbitri asistenti: Miklos Istvan Nagy, Gero Szabo (ambii din Cluj-Napoca); arbitru de rezerva: Florin Miron (Bucuresti). Observatori: Valeriu Ionita, Paul Cazan (ambii din Bucuresti)
FC Brasov - FC CFR 1907 Cluj (Stadion Tineretului, 19.00, Digi Sport)
Arbitru: Teodor Craciunescu (Râmnicu Vâlcea); arbitri asistenti: Vasile Marinescu, Valentin Avram (ambii din Bucuresti); arbitru de rezerva: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe). Observatori: Marian Dorobantu (Buzau), Mircea Dancu (Sibiu); supervizor: Valentin Alexandru (Ploiesti)
Rapid Bucuresti - FC Timisoara (Stadion Giulesti-Valentin Stanescu, 21.00, Digi Sport)
Arbitru: Alexandru Tudor (Bucuresti); arbitri asistenti: Cristian Nica (Ploiesti), Aurel Onita (Constanta); arbitru de rezerva: Dragos Istrate (Bucuresti)
Observatori: Tudor Constantinescu (Bucuresti), Cornel Cacoveanu (Tg. Mures); supervizor: Alexandru Boc (Bucuresti)
Luni, 18 aprilie
FC Universitatea Cluj - FC Universitatea Craiova (Medias, Stadion Gaz Metan, 18.00, GSP TV)
Observator: Daniel Gherasim (Bucuresti)
FC Vaslui - Gaz Metan Medias (Stadion Municipal, 20.30, Digi Sport)
Observator: Paul Costas (Iasi); supervizor: Octavian Goga (Brasov)
Distribuie:  

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Mica publicitate

© 2018 - Sport.BZI - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1786 (s) | 23 queries | Mysql time :0.012512 (s)