Barcelona s-a distantat la 8 puncte de Real Madrid!

3 Aprilie 2011
1194 Vizualizari | 0 Comentarii
Gerard Pique
FC Barcelona isi continua marsul triumfal catre un nou titlu de campioana a Spaniei, al treilea consecutiv, elevii lui Pep Guardiola impunandu-se sambata, cu scorul de 1-0, pe terenul formatiei Villarreal, intr-o partida contand pentru etapa a 30-a din Primera Division. Unicul gol al intalnirii de pe El Madrigal a fost marcat, in minutul 66, de fundasul Gerard Pique.

Gratie acestui succes, Barca s-a distantat la opt puncte de marea sa rivala in lupta pentru titlu, Real Madrid, care a fost invinsa surprinzator, in fata propriilor suporteri, de Sporting Gijon (scor 0-1). Oaspetii i-au redus la tacere pe spectatorii de pe Santiago Bernabeu cu 10 minute inainte de finalul jocului, cand De las Cuevas a marcat golul victoriei.

Clasament: 1. FC Barcelona - 81 pct, 2. Real Madrid - 73 pct, 3. FC Valencia - 57 pct, 4. Villarreal - 54 pct, 5. Espanyol - 43 pct (29 j) etc.