Bogdan Stancu a marcat pentru Orduspor

17 Martie 2013
586 Vizualizari | 0 Comentarii
Atacantul român Bogdan Stancu a marcat un gol pentru formaţia Orduspor, dar aceasta a fost învinsă pe teren propriu de Gaziantepspor cu scorul de 3-2, duminică, în etapa a 26-a a campionatului de fotbal al Turciei.

Oaspeţii deschis scorul prin bosniacul Haris Medunjanin (14), dar Bogdan Stancu a restabilit egalitatea din penalty, în min. 28. În repriza secundă s-au marcat trei goluri în decurs de numai cinci minute, oaspeţii prin lituanianul Darvydas Sernas (71, 75), iar pentru gazde Atila Turan (73).

Stancu, care face parte din lotul echipei naţionale pentru meciurile cu Ungaria şi Olanda, din preliminariile CM 2014, a jucat tot meciul la Orduspor.

Bogdan Stancu are 9 goluri marcate în acest sezon în 23 de partide.

Orduspor ocupă primul loc retrogradabil (16), cu 29 puncte, la un singur punct de formaţia aflată deasupra liniei - pe 15, Karabükspor, la care joacă Florin Cernat.

Page time :0.1767 (s) | 23 queries | Mysql time :0.025130 (s)