Bogdan Stancu, erou in Turcia! A marcat si cu Besiktas - VIDEO

11 Martie 2012
689 Vizualizari | 0 Comentarii
bogdan stancu
Bogdan Stancu ramîne principalul om de gol al lui Orduspor. In partida pe care formatia pregatita de argentinianul Hector Raul Cuper a încheiat-o la egalitate pe teren propriu cu Besiktas (1-1), el a deschis scorul în minutul 45. A fost o actiune care i-a surprins pe oaspeti. Faza a început-o Culio, care a centrat din stînga, Hakan Ozmert a prelungit cu capul de lînga portarul Rustu, iesit hazardat în 14 metri, iar atacantul roman, ramas singur la finalizare, a înscris simplu tot cu capul. Deoarece si-a scos tricoul pentru a celebra reusita, ex-stelistul a primit cartonasul galben. Stancu a ramas pe teren pîna la sfîrsit. Scorul final, 1-1, a fost stabilit de Edu în minutul 71. Golul cu Besiktas este al 10-lea semnat de Stancu în actuala stagiune. El e împrumutat la Orduspor de catre Galatasaray, pîna la finele sezonului.