Boloni, invins pe propriul teren de campioana Marseille

4 Aprilie 2011
753 Vizualizari | 0 Comentarii
Ladislau Boloni
RC Lens, echipa antrenata de Ladislau Boloni, a fost invinsa pe teren propriu de campioana en titre, Olympique Marseille, cu scorul de 1-0, duminica seara, intr-un meci din etapa a 29-a a campionatului francez de fotbal. Unicul gol a fost marcat de Benoit Cheyrou (69), iar Lens a revenit pe loc retrogradabil (19). Lyon a pierdut doua puncte importante in prelungirile meciului de la Nisa (2-2), dupa ce gazdele au punctat de doua ori dupa minutul 90.
Rezultate:
Racing Lens - Olympique Marseille 0-1 (Benoit Cheyrou 69)
Nice - Lyon 2-2 (Eric Mouloungui 90+1 penalty, Renato Civelli 90+3 / Kim Kaellstroem 22, Lisandro Lopez 45)
St Etienne - Valenciennes 1-1 (Dimitri Payet 58 / Gregory Pujol 47)
Toulouse - Montpellier HSC 0-1 (Souleymane Camara 75)
AC Arles-Avignon - Monaco 0-2 (Benjamin Moukandjo Bile 29, Park Chu-Young 66)
Lille - Caen 3-1 (Aurelien Chedjou 30, Eden Hazard 62, Moussa Sow 73 / Youssef El Arabi 84)
AS Nancy - Girondins Bordeaux 0-0

Paris St Germain - FC Lorient 0-0

Stade Rennes - Auxerre 0-0

Sochaux - Stade Brest 2-1 (Ryad Boudebouz 7 penalty, Brown Ideye 90+1 / Bruno Grougi 62 penalty)
In clasament, pe primul loc se afla Lille, cu 58 puncte, urmata de Olympique Marseille, 54 p, Stade Rennes, 51 p, Olympique Lyon, 50 p, Paris St Germain, 46 p, Montpellier HSC, 42 p, etc. Pe ultimele trei locuri, retrogradabile, se afla Monaco (18), cu 32 puncte, Racing Lens (19), 28 p, si AC Arles-Avignon (20), cu 12 p.