Bomba bombelor in Liga I! Dinamo umilita acasa de Sportul - VIDEO INCREDIBIL

17 Martie 2012
647 Vizualizari | 0 Comentarii
Dinamo Sportul Studentesc 1 3
Dinamo a pierdut pe teren propriu cu Sportul, 1-3. Marius Niculae a deschis scorul în minutul 2, iar Nistor(15), Ferfelea(32) si Lazar(81) au marcat pentru "stundenti". Dinamo a fost condusa la pauza de Sportul, 1-2. "Cîinii" au început în forta, sutul lui Danciulescu de la marginea careului a fost deviat de Niculae în poarta(2). Sportul a revenit spectaculos. Nistor a egalat cu capul în minutul 15, iar mingea trimisa de Ferfelea din lovitura libera a fost scapata în poarta de Balgradean(32).
Sportul a început mai bine repriza secunda. Lazar si Ferfelea s-au jucat cu fundasii dinamovisti si anuntau dezastrul în stefan cel Mare. "Cîinii" au iesit din corzi, iar Niculae, C. Munteanu(bara de la 25 de metri) si Platini au trecut pe lînga egalare.
Valentin Lazar a dat lovitura de gratie în minutul 81, cînd l-a învins pe Balgradean cu un sut la coltul lung. Dinamo a suferit o înfrîngere dureroasa si a pierdut primul loc.