BOMBA in Cupa Spaniei: Anonima Mirandes, in semifinale!

25 Ianuarie 2012
760 Vizualizari | 0 Comentarii
Mirandes in semifinale

Marea surpriză a Cupei Spaniei la fotbal, formaţia de liga a treia Mirandes, a făcut o nouă victimă, Espanyol Barcelona, pe care a învins-o marţi seara cu scorul de 2-1, pe teren propriu, şi s-a calificat în semifinale.

Mirandes, care a pierdut în tur cu 2-3, după ce condusese cu 2-0, s-a calificat în penultimul act graţie golurilor marcate în deplasare. După ce au scos din cursă pe Villarreal şi Racing Santander, Mirandes a fost condusă cu 1-0 de Espanyol, în urma golului marcat de Rui Fonte (46), dar a egalat după pauză prin Infante (57), iar în prelungiri Caneda (90+2) a adus golul victoriei.

Miercuri vor avea loc celelalte trei meciuri din manşa a doua a sferturilor de finală:

Mallorca - Athletic Bilbao (0-2 în tur)

FC Barcelona - Real Madrid (2-1 în tur)

Levante - Valencia (1-4 în tur)