Brasovul a invins Chiajna dupa un meci spectaculos (VIDEO)

4 Martie 2013
729 Vizualizari | 0 Comentarii
FC Braşov a învins pe CS Concordia Chiajna cu scorul de 3-2 (0-0), luni seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 21-a a Ligii I de fotbal.

Oaspeţii au deschis scorul prin fundaşul Claudiu Belu (49), care a reluat în plasă mingea revenită din bară. Braşovenii au întors rezultatul în decurs de doar câteva minute, prin Mugurel Buga (60) şi Sergiu Oltean (64), aceasta la prima reuşită în Liga I, după care Paul Batin (86) a tranşat soarta partidei. Ilfovenii au mai punctat o dată în prelungiri, prin Alexandru Popovici (90+2), după o minge respinsă greşit de portarul Daniel Mutu, care s-a accidentat încercând să îl blocheze pe atacantul Concordiei. Mutu nu a mai putut continua şi în poartă a intrat Batin, având în vedere că braşovenii epuizaseră schimbările.

FC Braşov a mai înscris o dată, prin Buga (80), dar golul a fost anulat în mod eronat pentru ofsaid.