Brasovul a remizat in Ghencea, in semifinalele Cupei Romaniei

21 Aprilie 2011
749 Vizualizari | 0 Comentarii
Steaua Bucureşti si FC Brasov au terminat la egalitate, 0-0, joi seara, in Ghencea, in prima mansa a semifinalelor Cupei Romaniei-Timisoreana la fotbal.
Chiar daca nu a jucat prea bine, Steaua a dominat jocul, si-a creat situatii de gol, dar nu a reuit sa concretizeze niciodata in fata unei formatii care s-a aparat excelent.
Steaua putea deschide scorul in min. 41, cand Nicolita a executat foarte periculos un corner, sau in prelungirile primei reprize (45+1), dar sutul lui Radut a fost blocat de apararea echipei oaspete. Maicon (51), Laurentiu Marinescu (79) si Bilasco (90+4) au ratat si ei.
De partea cealalta, cea mai buna ocazie a oaspetilor a fost irosita de M. Cristescu (39), dupa o gafa a lui Geraldo.
Mansa a doua va avea loc la Brasov pe 11 sau 12 mai.
Dinamo a invins pe Gloria Bistrita cu scorul de 2-0, miercuri seara, in deplasare, in prima semifinala (tur).
Finala competitiei va avea loc pe 25 mai, la Brasov.

Page time :0.1692 (s) | 34 queries | Mysql time :0.016817 (s)