Brasovul arunca in aer lupta pentru titlu

1 Aprilie 2011
611 Vizualizari | 0 Comentarii
FC Brasov a castigat la limita meciul de pe teren propriu cu Otelul Galati, scor 1-0, singurul gol al meciului fiind inscris de Robert Ilyes in minutul 90, imediat dupa ce brasovenii au avut o bara. Otelul a jucat in inferioritate numerica in ultimul sfert de ora, Razvan Ochirosii parasind terenul accidentat intr-un moment cand Dorinel Munteanu efectuase toate schimbarile. Cu un om in minus, galatenii au incercat in prelungiri sa restabileasca egalitatea, in atac urcand si portarul Grahovac. Insa eforturile disperate ale otelarilor n-au avut succes si meciul s-a incheiat cu victoria brasovenilor. Dupa acest esec, Otelul ramane cu 48 de puncte si daca Timisoara invinge maine pe Steaua urca in fotoliul de lider al Ligii I. De partea cealalta, brasovenii au ajuns la 30 de puncte si au urcat pe locul 10 in clasament.