Briliantul straluceste din nou: gol, pasa de gol si o bara cu AS Roma!

20 Martie 2011
967 Vizualizari | 0 Comentarii
Adrian Mutu
Atacantul Adrian Mutu a dorit sa-si ceara scuze si sa multumeasca fanilor Fiorentinei, astfel ca dupa golul marcat in meciul cu AS Roma, si-a ridicat tricoul de joc si a aratat un alt tricou cu "tricolorul" italian si stema orasului Florenta, anunta agentia Calciomercato. "Mutu a vrut sa se scuze si sa multumeasca orasului Florenta dupa toate polemicile din acest sezon. Dupa ce a marcat a aratat un tricou cu "tricolorul" italian si "Giglio bottonato", stema orasului Florenta. Cu siguranta gestul sau va fi apreciat de poporul florentin", a notat Calciomercato.

Mutu a avut o evolutie entuziasmanta in meciul cu AS Roma, terminat la egalitate, scor 2-2. Briliantul a deschis scorul in minutul 20, a pasat decisiv la al doilea gol al Fiorentinei, marcat de Gamberini, in minutul 34, iar in finalul primei reprize a avut o bara. Acesta a fost ultimul meci dinaintea convocarii la echipa nationala, pentru meciurile cu Bosnia si Luxemburg.