Casillas ii linisteste pe fanii Realului: “Nu trebuie san e alarmam”

19 Martie 2012
674 Vizualizari | 0 Comentarii
Iker Casillas

Iker Casillas, portarul şi căpitanul echipei Real Madrid, a declarat că remiza de acasă cu Malaga (1-1), după un gol încasat din lovitură liberă în ultimul minut de joc, este dureroasă, dar nu alarmantă în cursa pentru titlul din Spania.

''Cand eşti egalat în ultimul moment te doare. Dar tot aşa de adevărat este că în alte jocuri am avut noroc. Nu cred însă că trebuie să ne alarmăm din nimic. Te enervezi cand iei un gol în ultimul minut, dar nu trebuie să ne îngrijorăm. Trebuie să ne gandim la viitorul meci. Echipa stă bine din punct de vedere fizic şi a demonstrat-o meci de meci, dar acum a avut un adversar care a reuşit un 'golazo' în ultimul minut'', a declarat Casillas după meci.

După remiza cu Malaga de pe Santiago Bernabeu, Real Madrid mai are un avans de 8 puncte faţă de urmăritoarea FC Barcelona, cand au mai rămas 11 etape de disputat.