Ceahlaul - Otelul 0-1: Meciul este întrerupt din minutul 27, din cauza cetii!

28 Noiembrie 2012
1058 Vizualizari | 0 Comentarii
ceahlaul
Ceahlaul si Otelul se înfrunta în cel de-al doilea sfert de finala din Cupa Romaniei. Echipa calificata va întalni în semifinale Petrolul. In minutul 27, centralul Marcel Bîrsan a decis sa opreasca jocul din cauza cetii. Cele doua echipe au mers la cabine. In acel moment, scorul era 1-0 pentru Otelul, dupa reusita lui Iorga, din minutul 11.
Cele doua echipe s-au înfruntat în urma cu 2 saptamîni în Liga 1, tot pe terenul nemtenilor, iar atunci gazdele s-au impus categoric, scor 4-1.  Fosta campioana a Romaniei pare într-o revenire de forma dupa victoria cu Vaslui, scor 2-0, dar chiar si dupa înfrîngerea cu Dinamo (2-1), fiind o partida în care galatenii au evoluat destul de bine.
Echipele de start
Ceahlaul: Miron - Moreno, Aloisio, Ichim, Rusu - Achim, Monroy - Badescu, Stana, Constantinescu - Golubovici. Antrenor: Costel Enache
Rezerve: Jovici, Cazan, Tolimar, Margine, Onciu, Vitelaru, Velici
Otelul: Tadas - Rîpa, Sîrghi, Perendija, Murgoci - Neagu, Giurgiu - Iorga, Stromajer, Bajenaru - Punosevac. Antrenor: Viorel Tanase
Rezerve: Vlasie, Sipovici, Ljubinkovici, Benga, Viglianti, Didi, Chipirliu
Arbitru: Marcel Bîrsan
Asistenti: Mikos Nagy, Sebastian Gheorghe