Cesena a mai facut un pas spre Serie B

18 Martie 2012
584 Vizualizari | 0 Comentarii
mutu cesena

Echipa atacantului roman Adrian Mutu, Cesena, a fost învinsă fără drept de apel, cu scorul de 3-0, pe terenul formaţiei Cagliari, într-o partidă din cadrul etapei a 28-a a campionatului de fotbal al Italiei, disputată duminică după-amiază.

Toate cele trei goluri ale gazdelor au fost marcate de Pinilla, în minutele 14, 45+1 şi 57 (ultimele două din penalty).

Mutu a fost titular în acest joc şi a avut cateva bune ocazii de a marca, fiind înlocuit în minutul 73 cu Del Negro.

Oaspeţii au încheiat jocul în 9 oameni, după eliminările lui Colucci (min.60) şi Rossi (min.78), ambii pentru cumul de cartonaşe galbene.

In urma acestui nou eşec, al 19-lea din acest sezon, Cesena rămane pe ultimul loc (20) al clasamentului din Serie A, cu 17 puncte.

Sambătă, în primele două meciuri ale acestei etape din Serie A s-au înregistrat următoarele rezultate:

Parma - AC Milan 0-2

Au marcat: Ibrahimovic (17 pen), Emanuelson (55)

Fiorentina - Juventus 0-5

Au marcat: Vucinic (15), Vidal (27), Marchisio (54), Pirlo (67), Padoin (72)

Duminică mai sunt programate partidele Inter Milano - Atalanta, Bologna - Chievo, Lecce - Palermo, Catania - Lazio, Siena - Novara şi Udinese - Napoli, întalnirea AS Roma - Genoa urmand să se dispute luni.

In clasament conduce AC Milan cu 60 pct, urmată de Juventus - 56 pct, Lazio - 48 pct, Napoli şi Udinese - cate 46 pct etc.